Vytlačiť

Prečo si vybrať izoláciu FKD-S

 

  1. Fasádna doska FKD-S je kamenná minerálna izolácia, ktorá je určená na zateplenie obvodových stien budovy.
  2. Fasádna doska FKD-S je tepelná, protipožiarna a akustická izolácia, ktorá výborne prepúšťa vodné pary – necháva dom „dýchať“.
  3. FKD-S má najnižšiu lambdu (súčiniteľ tepelnej vodivosti) na trhu 0,036 W/mK spomedzi materiálov na báze kamennej minerálnej vlny pre použitie v ETICS.
  4. Použitím tejto fasádnej dosky ušetríte nielen náklady na vykurovanie domu, ale vďaka nižšej potrebnej hrúbke izolácie ušetrí tiež náklady na samotnú realizáciu zateplenia.
  5. FKD-S navyše výborne zachováva svoj nemenný tvar a rozmer a pri správnej aplikácii niekoľkonásobne predlžuje životnosť stavby.

 

Skutočnosť, že kvalita bývania v dome bez zateplenia ani zďaleka nedosahuje parametre kvalitne izolovanej stavby, je dnes už všeobecne známa. Zateplenie sa stáva prirodzenou súčasťou novostavieb a prioritou pri rekonštrukciách starších rodinných a bytových domov. Omnoho významnejšiu rolu ako v minulosti však zohrávajú kvalitatívne vlastnosti izolácie. Najvyspelejšie typy by mali dokázať omnoho viac než len udržať draho zaplatené teplo v budove. Ideálne riešenie pre zateplenie fasád predstavuje fasádna minerálna doska s označením FKD S.

Teplo je základ

Schopnosť udržať tepelný komfort v interiéri napriek tomu zostáva základným predpokladom tepelnej izolácie. Spoločnosť Knauf Insulation ponúka optimálne riešenie pre všetky typy základných konštrukcií stavieb – bez ohľadu na to, či je dom z panelov, tehál či pórobetónu, minerálna izolácia sa nezľakne ani difúzne otvorenej konštrukcie módnych drevostavieb. Dôležitým ukazovateľom je súčiniteľ tepelnej vodivosti tzv. lambda. Čím je hodnota lambdy nižšia, tým lepšie materiál tepelne izoluje. FKD S je fasádna doska s najnižšou lambdou na slovenskom trhu 0,036 spomedzi materiálov z kamennej minerálnej vlny pre použitie v ETICS.

 

 

Úspory, úspory, úspory

Stúpajúce ceny energií dávajú za pravdu všetkým, ktorí neváhali a rozhodli sa svoj príbytok zatepliť. Navzdory sľubom politikov či vývoju cien energií na svetovej burze – stávka na to, že náklady na vykurovanie v budúcnosti porastú sa zdá byť dnes prakticky jedinou istotou prognóz ekonomického vývoja. Kvalitné zateplenie ušetrí až 50 % nákladov na vykurovanie či dodatočné chladenie. Samozrejme, je potrebné siahnuť po izolácii s vhodnými parametrami, aké ponúka napríklad fasádna doska FKD S.

 

Stop plesniam!

Bývanie v igelite? Ani náhodou. Minerálne izolácie využívajú unikátne vlastnosti prírodných materiálov, ktoré tvoria vstupnú surovinu – sklo a čadič. Minerálna izolácia je tvorená množstvom tenkých vlákien z prírodných materiálov, ktoré vytvárajú milióny vzduchových dutiniek a práve tie fungujú ako izolant. Minerálna vlna tak dom dokonale zateplí, ale zároveň umožní konštrukcii „dýchať“ – pri správnej realizácii potom na vnútorných stenách nekondenzuje vodná para a netvorí sa pleseň. Všetko funguje na jednoduchom princípe – pri nezateplenom dome vzniká rosný bod na stene, pretože má nízku povrchovú teplotu. Keď stenu zateplíte minerálnou vlnou, ktorá je priedušná, posunie sa rosný bod do izolácie, ďalej od steny, kde sa odparí. FKD S dom spoľahlivo obalí, ale nezadusí.

 

 

Psst!

 ... tu nie je nič počuť! Je jedno, či bývate pri rušnej ceste, neďaleko železnice či pri letisku. Minerálna izolácia tvorí ideálnu protihlukovú bariéru. A rovnako, ako jej tepelno – izolačné vlastnosti chránia dom „v oboch smeroch“ – teda pred prenikaním chladu zvonku i únikom tepla zvnútra, tak sa vďaka vlastnostiam fasádnej dosky FKD S stáva dom miestom ponúkajúcim absolútne súkromie. Teda – ak práve doma netrénujete na bicích.

 

Kde je vlna, nie je oheň

Dom je pre mnohých životnou investíciou, v ktorej končí podstatná časť rodinných úspor. Navyše – kvôli jeho výstavbe sme ochotní sa na mnoho rokov zadlžiť. Takú investíciu je potrebné chrániť. Minerálna vlna je nehorľavá (trieda reakcie na oheň A1). Vďaka tejto vlastnosti vás chráni hneď trikrát – šetrí náklady na vykurovanie či chladenie, spoluvytvára zdravú vnútornú klímu, čím zabezpezpečuje zdravšie prostredie pre život vašej rodiny a navyše bráni následkom prípadného požiaru.

 

Zatepliť, ale správne

Doska FKD S okrem toho optimálne zachováva svoj tvar a niekoľkonásobne predlžuje životnosť celej stavby. Fasáda musí byť zaizolovaná v celej svojej ploche, nesmú sa vyskytovať miesta, kde by nám teplo unikalo – musíme zabrániť vzniku tzv. tepelných mostov. Výrobca/dodávateľ zatepľovacieho systému predpisuje celý postup realizácie zateplenia a aj to, aké komponenty (lepidlo, mriežka, kotvy...) je potrebné s daným izolantom použiť. Pokiaľ je odporúčaný postup a materiály dodržaný, bude vám, vlnený kabát slúžiť dlhé roky. Bez ohľadu na módne trendy – plášť s označením FKD S bezpečne „vynosia“ i vaše deti.