ECOSE a zdravie

 

Ošetrite tepelnú pohodu vo svojom interiéri

Takmer každý už dnes vie, že budovy treba zatepľovať, aby sme ušetrili výdaje na energiu. Zatepľovanie však vplýva nielen na našu peňaženku, ale aj na zdravie, aj keď si to často neuvedomujeme.

Nevľúdne „teplo“ domova

V nezateplených budovách sa znižuje teplota ovzdušia v interiéri veľkým únikom tepla cez chladné steny, podlahy a stropy. Ak chce užívateľ dosiahnuť teplejšiu klímu, musí nastaviť vykurovanie na vyššie teploty. Tým však vzniká neželané vysušovanie a prúdenie vzduchu, spôsobené veľkým rozdielom teplôt v rôznych častiach miestnosti a následne nepriaznivý teplotný profil. Nežiaduci stav „nohy v chlade, hlava v teple“ potom môže viesť k poruchám krvného obehu a vzniku zápalových ochorení. Pri takomto prúdení suchého prekurovaného vzduchu sa tiež víri prach, čo má dráždivý účinok na dýchacie cesty i všetky sliznice.

Čítajte viac...
 

Výhody práce s ECOSE

 

ecose praca ecose praca2 ecose praca3

 

Spoločnosť Knauf Insulation vykonala v celej Európe montážne testy, na ktorých sa zúčastnilo viac ako 500 individuálnych montérov.

Čítajte viac...
 

 

Čo je ECOSE Technology

ECOSE Technology je nová revolučná technológia spájania bez formaldehydov, založená na rýchlo obnoviteľných materiáloch namiesto materiálov na petrochemickom základe. Redukuje obsiahnutú energiu a poskytuje vysokú environmentálnu udržateľnosť. ECOSE Technology sa momentálne používa pri výrobkoch zo sklenej minerálnej vlny.

 

 

Čítajte viac...